Villa Rustica - Bratislava Dúbravka

Autor: Milan Krahulec | 24.4.2017 o 8:52 | Karma článku: 3,47 | Prečítané:  652x

       Nedávno počas jarnej vychádzky prírodou v blízkosti Bratislavskej mestskej časti Dúbravka sme sa s manželkou pristavili pri významnom archeologickom nálezisku z dôb Rímskej ríše - Villa Rustica.

        Túto zaujímavú historickú pamiatku sme zachytili  na videokameru. Spracované video si môžte pozrieť a v ňom sa dozviete ďalšie zaujímavé informácie o tejto stavbe.

 

       

       Blog som založil z dôvodu prezentácie zaujímavých miest a udalostí, ktoré si myslím, že stoja za povšimnutie alebo je vhodné pozrieť sa na dané udalosti a miesta aj iným uhlom pohľadu. Mnoho krát človek prejde okolo daného miesta, bez toho, aby si ho vôbec všimol a nieto ešte, aby sa nad tým pozastavil a zamyslel sa nad jeho históriou, osudom, či jeho často krát nejasnou budúcnosťou.... Neraz sa stane človek aj súčasťou danej udalosti, o ktorej si ani neuvedomí čo sa dialo a ako prežitá udalosť môže ovplyvniť nielen jeho budúcnosť. Dúfam, že sa mi to podarí naplniť, a že sa z videí dozviete aj veľa nových a zaujímavých informácií.  Ďakujem za Vami strávený čas pri tomto článku a teším sa na Vaše názory.                                                                          Milan Krahulec

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Pýcha „ja som baník, kto je viac“ sa minula. Ako sa žije v kraji, kde bane miznú

Tak ich tu vnímajú. Ako náletové buriny, ktoré sa uchytili v pustnúcom baníckom kraji.

SVET

Článok 7: Nukleárna zbraň, ktorá prvýkrát hrozí Poľsku

Štáty sa nebudú hrnúť do používania tohto nástroja, hovorí analytička.


Už ste čítali?